سوالات متداول

متخصصان مغز و اعصاب متخصصانی هستند که بیماری های مغز و نخاع، اعصاب محیطی و عضلات را درمان می کنند. شرایط عصبی شامل صرع، سکته، مولتیپل اسکلروزیس (ام اس) و بیماری پارکینسون است.

اگر پزشک عمومی معتقد باشد که فرد علائمی از یک بیماری عصبی را نشان می دهد، ممکن است شما را به یک متخصص مغز و اعصاب ارجاع دهد. مسائل مغز و اعصاب دامنه وسیعی از شرایط را شامل می شود، از جمله بیماری آلزایمر، نوروپاتی دیابتی، سردرد و آسیب عصبی.

با بالا رفتن سن مغز بسیار حساس می شود. گاهی با ضربه کوچک به سر ممکن است مشکلاتی برای فرد به وجود آید برای مثال قطره قطره خون در سر جمع شود و به یکباره علامتی از خود نشان دهد. برای مثال شخص تعادلش را از دست دهد. در صورت بروز علائمی مانند سرگیجه، عدم تعادل ، بی حسی دست و .. فورا به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید تا با انجام یک سی تی اسکن از مغز مشکل بررسی شود.

بعضی از بیماران به علت ترس از فلج شدن اقدام به جراحی دیسک کمر نمیکنند و درد را تحمل میکنند. چنین فرضیه ای در مورد جراحی دیسک کمر اشتباه است. باید بدانید اگر دیسک بزرگ باشد و عمل نشوید در آن صورت حتما فلج خواهید شد. عمل جراحی کمک میکند فشار از روی نخاع برداشته شود.

خونریزی مغزی یک نوع سکته مغزی است و دلیل اصلی آن می تواند پارگی شریان مغزی باشد.